راهنمای خرید مناسب ترین زنگ رومیزی هتلی،کافه ای ورستورانی

انواع زنگ فراخوان هتل ، کافه، رستوران

زنگ فراخوان هتلی

هتل‌ها و مسافرخانه‌ها رقابت بسیار شدیدی با یکدیگر دارند و در این حوزه خدمات‌رسانی به مشتریان حرف اول را می‌زند. زنگ فراخوان گارسون ابزاری مناسب برای کمک به خدمت‌رسانی مشتری‌ها است. مهمان‌های هتل‌ها امروزه خواهان ارتباط آسان و سریع با کارمندهای هتل هستند و زنگ‌های هتلی این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌سازند.

زمان استفاده از این زنگ‌ها که چندان جدید نیز نیستند، مهمان‌ها تجربه بهتر و رضایت بیشتری خواهند داشت. زنگ‌های هتلی معمولا در لابی یا نزدیک پذیرش قرار دارند و علاوه‌بر کاربردشان در سرعت بخشیدن به خدمت‌رسانی، زیبا و جذاب هستند. در این مقاله به بررسی بیشتر انواع پیجر هتلی و راهنمای خرید آن‌ها می‌پردازیم، پس همراهمان بمانید.

 راهنمای خرید مناسب ترین زنگ پذیرش هتل
راهنمای خرید مناسب ترین زنگ پذیرش هتل

پیجر هتلی چیست؟

زنگ یا پیجر هتلی، وسیله‌ای ارتباطی است که به‌جز هتل‌ها، در بیمارستان‌ها، خانه سالمندان و سایر مراکز مراقبت پزشکی کاربرد دارد. پیجر به بیماران و مهمان‌ها این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز به کمک، افراد مسئول را آگاه کنند. این زنگ‌ها معمولا یک دکمه دارند که فرد می‌تواند آن را فشار دهد و از آن برای کمک‌گرفتن استفاده کند.

در بعضی از مدل‌های زنگ فراخوان گارسون، هنگامی که فرد زنگ را فشار می‌دهد، سیگنالی به بخش اصلی یا فرد مسئول فرستاده می‌شود. در بعضی دیگر از مدل‌های زنگ هتلی، تنها صدایی بلند به‌گوش می‌رسد و سپس مسئول مربوطه با شنیدن آن، به پذیرش مراجعه می‌کند.

با فشردن دکمه این زنگ‌ها، به کارکنان اطلاع می‌دهید که سوالی دارید یا کمک می‌خواهید. اگر این زنگ در بیمارستان‌ها باشد، معمولا برای کمک در انجام کارهای ضروری یا نیازهای شخصی مانند تنظیم دمای اتاق کاربرد دارد. این سیستم کمک می‌کند تا بیمارها و همچنین مراجعان هتل، تجربه خوبی از حضور در آن محل داشته باشند.

این زنگ‌ها در طول تاریخ وسایلی برای جلب توجه دیگران بوده‌اند. بسیاری از لوازم جانبی رومیزی در اواخر قرن 19 و 20 میلادی ساخته شده‌اند، اما زنگ هتلی تاریخچه بیشتری دارد. قدمت این زنگ‌ها به دوران سلطنت جورج اول برمی‌گردد. شکل اولیه آن‌ها شبیه به زنگ دستی عادی بود، یعنی دستگیره، زنگوله و بدنه‌ای داشتند که همگی از یکدیگر جدا می‌شدند.

این زنگ‌ها برای احضار خدمتکارها به اتاق غذاخوری استفاده می‌شدند. هنگامی که محتوای ظرفی به پایان می‌رسید یا افراد نوشیدنی بیشتری می‌خواستند، این زنگ را به‌صدا در می‌آوردند تا خدمتکار دوباره از آن‌ها پذیرایی کند. البته چنین رسمی بیشتر در امریکا رایج بود و در انگلستان، خدمتکارها باید در تمام طول وعده غذایی در کنار دیوار می‌ایستادند. امروزه انواع مختلفی از این زنگ‌ها وجود دارد و برای مصارف گوناگون به‌کار گرفته می‎‌شوند.

پیجر هتلی چیست؟
پیجر هتلی چیست؟

انواع مدل های زنگ هتلی

زنگ‌های هتلی در سبک‌ها و طرح‌های گوناگونی وجود دارند و همگی برای آگاه‌کردن کارکنان هتل از حضور مهمان به‌کار می‌روند. این زنگ‌ها بخش مهمی از قسمت پذیرش هتل‌ها هستند و به مهمان‌ها کمک می‌کنند تا به روشی زیبا و کلاسیک، ورودشان را اعلام کرده یا درخواست کمک کنند.

یکی از رایج‌ترین انواع زنگ هتلی، زنگ کلاسیک است که طراحی ساده با پایه فلزی و دکمه گرد در قسمت بالایی خود دارد. هنگامی که این زنگ را فشار می‌دهید، دکمه زنگ را فعال می‌کند و صدای بلندی تولید می‌شود. زنگ میز کلاسیک، انتخابی بی‌نظیر برای بخش پذیرش هتل است که حس نوستالژی خاصی را به فضای هتل یا مسافرخانه‌تان می‌بخشد.

یکی دیگر از گزینه‌های محبوب، پیجر هتلی است که طوری طراحی شده است که به‌راحتی در دسترس مهمان‌ها باشد. این زنگ معمولا یک دکمه یا اهرم بزرگ‌تر دارد که مهمان‌ها با فشاردادن آن به کارکنان پذیرش هتل زنگ هشدار می‌دهند. این زنگ‌ها اغلب روی میز پذیرش یا در نقاط مختلف در سرتاسر لابی قرار می‌گیرند و به مهمان‌ها اطمینان می‌دهند که در صورت نیاز به چیزی، به‌سرعت به نیازشان رسیدگی می‌شود.

بعضی از هتل‌ها برای اینکه ظاهر مدرن‌تر و شیک‌تری داشته باشند، زنگ‌های الکترونیکی را انتخاب می‌کنند. این زنگ‌ها مجهز به حسگر یا دکمه‌هایی هستند که هنگام فعال‌شدن، صدای زنگ را به‌صورت دیجیتالی پخش می‌کنند و گاهی اعلانی به سیستم مرکزی می‌فرستند. این زنگ‌های الکترونیکی، جایگزینی خوب برای زنگ هتلی قدیمی هستند و خدمت‌رسانی به مشتری را آسان‌تر می‌کنند.

علاوه‌بر این نوع پیجرها، زنگ‌های جدیدی برای هتل‌هایی وجود دارد که می‌خواهند محیط و دکوری جالب و جذاب داشته باشند. چنین محصولاتی، در اشکال و مدل‌های مختلف مانند انواع حیوانات یا اشیا ساخته می‌شوند تا عنصری جالب و عجیب در بخش پذیرش هتل‌ها و رستوران‌ها باشند.

انواع مدل های زنگ هتلی
انواع مدل های زنگ هتلی

موارد استفاده از زنگ رومیزی

هنگام انتخاب زنگ رومیزی برای خرید، باید علاوه‌بر طراحی و سبک، عملکرد و دوام آن را در نظر بگیرید. استفاده از زنگ فراخوان گارسون باید برای تمام افراد در هر محدوده سنی و عملکردی، آسان باشد. این محصول همچنین باید از موادی باکیفیت ساخته شده باشد تا با استفاده مکرر در هتل‌ها یا رستوران‌ها خراب نشود. این زنگ‌ها برای کارهای مختلفی کاربرد دارند که در این بخش بیشتر توضیح می‌دهیم.

موارد استفاده از زنگ رومیزی
موارد استفاده از زنگ رومیزی

1. ارتباط آسان

زنگ فراخوان گارسون یا هتلی، باعث می‌شود مهمان‌ها و کارکنان راحت‌تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. مهمان‌ها می‌توانند در هر نقطه‌ای از هتل که باشند، برای کمک‌خواستن دکمه‌ای را فشار دهند. سیستم این زنگ‌ها به شما اطمینان می‌دهد که سرویس‌دهی باکیفیتی دارید. مثلا اگر حوله اضافی بخواهید یا سوالی درباره عملکرد وسایل اتاق داشته باشید، کارکنان هتل در اسرع وقت به کمک شما خواهند آمد و زمان انتظارتان را کاهش خواهند داد.

2. رضایت مهمان‌ها

تمامی هتل‌ها می‌خواهند مهمان‌هایشان تجربه شگفت‌انگیز و خوبی از اقامت خود داشته باشند. زنگ‌های هتلی به تحقق چنین خواسته‌ای کمک می‌کنند. خدمات سریع و باکیفیت، باعث می‌شود مشتری‌ها احساس ارزشمندی کنند و بعدها دوباره به همان هتل بروند. نظرهای رضایت‌بخش مشتری‌ها، موفقیت هتل را تضمین می‌کند.

3. شرایط دلخواه مهمان‌ها

بعضی از سیستم‌های پیجر هتلی، قابلیت‌های هوشمندی دارند که اقامت هر مهمان را منحصربه‌فرد می‌کنند. هرکدام از این پیجرها تنظیماتی دارند که مهمان می‌تواند با کمکشان، پروفایل خود را درست کند تا کارکنان هتل اطلاعات بیشتری درباره شرایط دلخواه و ترجیحات او داشته باشند. چنین امکانی، کیفیت خدمت‌رسانی را افزایش می‌دهد.

4. بهبود عملکرد

سیستم‌های زنگ مدرن، مهمان‌ها را خوشحال و راضی نگه می‌دارند و به هتل‌دار کمک می‌کنند تا بهتر به امور رسیدگی کند. با کمک این پیجرها، مدت تاخیر در پاسخگویی کمتر می‌شود. در نتیجه عملکرد کارکنان بهبود می‌یابد و می‌توانند پاسخگوی درخواست‌های بیشتری باشند. همچنین هتل‌دارها با جستجو و تحقیق بیشتر درباره مهمان‌ها، تغییراتی برای بهبود عملکرد خود در هتل اعمال کنند.

5. مقرون‌به‌‌صرفه‌بودن

شاید در ابتدا به‌نظر برسد که نصب زنگ فراخوان گارسون یا کارمند نظافت هتل، گران است اما این سیستم‌ها در طول زمان در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنند. هتل‌ها با نصب چنین سیستم‌هایی، به هر فرد وظیفه خاص یا سرویس‌دهی به اتاق‌های خاصی را محول می‌کنند. با نصب پیجر، اشتباهات کارمندان کمتر می‌شود و مهمان‌ها رضایت بیشتری خواهند داشت.

جنس زنگ رومیزی هتلی

زنگ فراخوان گارسون معمولا از موادی ساخته می‌شود که علاوه‌بر دوام خوب، زیبا باشند. زنگ‌های هتلی معمولا برنجی هستند که آلیاژی فلزی از مس و روی است. برنج به ‌دلیل توانایی خوبی که در تولید صدای واضح و طنین‌انداز حین ضربه دارد، انتخابی ایده‌آل برای جنس زنگ هتلی خواهد بود. زنگ‌های هتلی همچنین ممکن است در ساختار خود علاوه‌بر برنج، مواد دیگری مانند چوب یا چرم برای دستگیره داشته باشند. بخش‌های چوبی یا چرمی، ظرافت خاصی به زنگ می‌بخشند و محصول را شیک‌تر می‌کنند.

این کالاها طراحی‌های متنوعی دارند. روی بعضی از آن‌ها الگوها و طرح‌های خاصی حک شده است که جلوه زیبایی به ظاهر کلی آن‌ها می‌بخشد. همچنین بعضی از زنگ‌ها با لایه‌ای لاکی پوشانده می‌شوند تا از تیره‌شدنشان جلوگیری شود و با گذشت زمان، درخشندگی خود را ازدست ندهند.

به‌طور کلی زنگ‌ها با در نظرگرفتن عملکرد و زیبایی‌شناسی ساخته می‌شوند و به کاربران خود اطمینان می‌دهند که نه‌تنها صدایی واضح و دلپذیر تولید کنند، بلکه مکمل خوبی برای دکور و محیط هتل باشند.

سوالات متداول

هدف استفاده از زنگ فراخوان گارسون چیست؟

این زنگ‌ها برای علامت‌دادن به کارکنان هتل‌ها و رستوران‌ها کاربرد دارند. مثلا افراد برای درخواست کمک برای حمل چمدان‌هایشان یا سفارش‌دادن از آن‌ها کمک می‌گیرند.

زنگ‌های هتلی چطور کار می‌کنند؟

این اشیاء معمولا در میز پذیرش یا در بخش لابی قرار دارند. وقتی مهمان زنگ را به صدا درمی‌آورد، صدایی از خود تولید می‌کنند که به کارکنان نزدیک هشدار می‌دهد تا به درخواست مشتری رسیدگی کنند.

آیا استفاده از زنگ‌ها هنوز در هتل‌ها و رستوران‌های مدرن رایج است؟

شاید بعضی از هتل‌های مدرن، روش‌های ارتباطی پیشرفته‌تری مانند سیستم‌های بی‌سیم همراه یا مخابره داخل ساختمان داشته باشند. اما هنوز از پیجر هتلی در بسیاری از موسسه‌ها استفاده می‌شود.

آیا می‌توانیم برای هر درخواستی از زنگ هتلی استفاده کنیم؟

زنگ‌های هتل موجود در لابی اکثرا برای درخواست کمک در حمل چمدان و وسیله‌ها یا سوال‌های عمومی استفاده می‌شوند. درخواست‌های خاص مانند سرویس‌دهی اتاق و تعمیرکاری، معمولا با استفاده از پیجرها یا تلفن داخل اتاق‌ها اطلاع‌رسانی می‌شوند.

سخن نهایی

زنگ فراخوان گارسون در صنعت هتل‌داری و رستوران‌داری کاربردهای زیادی دارد و تمام مشتریان از چنین سیستمی سود می‌برند. این محصول در ابتدا برای سهولت در سرویس‌دهی به مهمان‌ها و مشتری‌ها تولید شد و اکنون نیز کاربردهای زیادی در همین زمینه دارد. هتل‌ها با سرمایه‌گذاری و خرید این ابزارها قادر خواهند بود خدمات بهتری را به مشتری‌های خود ارائه دهند و در این صنعت رقابت کنند. سیستم‌های زنگ مدرن به هتل‌ها کمک خواهند کرد تا نیازهای مشتری‌های خود را برآورده کنند که خواستار اقامتی راحت و آرام هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *